Avada Car Dealer News

Printeri ostmine on tegelikult keerukam kui pealtnäha paistab. Kui näiteks arvuti ostul saab tehniliste näitajate abil päris hea ettekujutuse masina võimekusest, siis printeri ostul on täiendavaid nüansse, mis määravad ära selle kui kulukas on printeri kulumaterjal ning kas see valitud töötingimustesse sobib. Seega anname mõned näpunäited ja tähelepanekud, mida tasuks printeri ostmisel kaaluda.

Mida odavam printer, seda kallim kulumaterjal

Soodsa printeri puhul tuleks arvestada, et soodne hind tuleb millegi arvelt. Üldiselt tähendab see, et tindi- või tahmakasseti vahetus on kulukam kui kallima printeri puhul. Mõnedel uutel printeritel pole ka analoog toonereid ja kiipe saadaval, mis tähendab, et hiljem võiv uus tahmakassett maksta rohkem kui printer ise.

Seega tasub enne odava printeri ostu teha natuke kodutööd ja uurida, kas tahmakassetid on hiljem täidetavad või kas on saadaval analoogtoonereid – ning millise hinnaga. Uut autot ostes soovib inimene üldiselt teada kui palju kütust see võtab, uue printeri ostu puhul aga kulumaterjalide ja tahmakassettide kohta ei uurita.

Tindiprinter või laserprinter?

Enne printeri ostu tuleks mõelda sellele, mida ja kui palju tegelikult igapäevaselt prinditakse. Kui printimist on vähe, siis on mõistlik osta soodsam laserprinter. Miks? Sest kui osta tindiprinter, siis sellega tuleb printida. Vastasel juhul võivad trükipead kinni kiiluda ja sellise tindiprinteri remont võib olla kulukam kui uue printeri soetamine.

Samas tasub teada, et värvilise tindiprinteri resolutsioon on mitu korda parem kui laserprinteril, mis väljendub välja prinditava pildi kvaliteedis.

See tähendab, et igasuguse graafika, piltide, fotode, reklaammaterjalide jm kujutiste trükkimisel pakub tindiprinter paremat trükikvaliteeti.

Tavaline printer või multifunktsionaalne printer?

Printeri ostmisel on mõistlik korraga läbi mõelda ka see, kas on vaja ainult printida või tuleb ette ka skanneerimisi ja koopiate tegemist?

  • Tavaprinter piirab võimalused ära ainult printimsega.

  • Multifunktsionaalne printer jätab alles ka skanneerimise ja koopiate tegemise võimaluse.

Küll aga võtab multifunktsionaalne printer rohkem ruumi ja võib olla ostul natuke kallim.

Millal valida nutiprinter?

Tavapäraselt on printerid olnud USB kaudu ühendatud selle seadme külge, kust printimine toimuma hakkab, kuid tänapäeval on ka printerid nutikad ja võrku ühendatud. 

See tähendab, et printida saab näiteks ka samas võrgus olevast telefonist ja tahvelarvutist. Enne printeri ostmist võiks läbi mõelda, kas investeerida Wifi võrku ühenduvasse nutiprinterisse ja seeläbi tagada paindlikum kasutus või jääda klassikalise USB ühenduse ja lihtsa printeri juurde.

Asjatundlik abi printeri valikul

Juhul kui soovite asjatundlikku abi printeri valikul, saame teid nõustada – ning pakume ka ise esinduslikku valikut mõistlikke ülalpidamiskuludega printereid. Oskame anda soovitusi lähtuvalt teie vajadustest, omame ülevaadet tahma- ja tindikassettide olemasolust ja täitmise hindadest ning saame teid varustada ka kulumaterjalidega.

Lisaks sellele saame aidata ka printeri hoolduse ja remondiga. Võtke meiega ühendust või külastage Tonerexi esindust Tartus, Ilmatsalu 1.