Avada Car Dealer News

Laialt levinud arusaama kohaselt on printeri tooneri täitmine mõistlikum ja säästlikum kui uue originaaltooneri või analoogtooneri ost. Tõepoolest – tahmakasseti täitmine on kõige loodussõbralikum viis printer taas printima saada. Veebis on müügil erinevaid täitekomplekte ja saadaval hulgaliselt juhiseid nii tekstide kui ka piltidena. Kuid kas toonerite täitmine on mõistlik ise ette võtta?

Tooneri täitmine nõuab tehnilist taipu

Tavakasutaja jaoks ei ole tooneri ise täitmine üldjuhul hea mõte, kuna vaja on natuke rohkem kui lihtsalt tahma lisamist kassetti – ning ka see pole tegelikult lihtne. Seega ei saa tavakasutaja üldjuhul isegi spetsiaalse täitekomplekti abil tooneri täitmisega iseseisvalt hakkama ning tuleb ikkagi pöörduda professionaalide poole. Selleks hetkeks võib aga toonerkassett olla pöördumatult kahjustatud.

Mis muudab tooneri täitmise keeruliseks?

See, mis lõpuks paberile jõuab on tahm kuid tooneril on ka mitmeid mehaanilisi osasid ja detaile. Tooneri täitmise käigus vaatab spetsialist need üle ning vajadusel asendab või parandab kulunud / katkised detailid. Lisaks sellele tuleb täitmise käigus vahetada ka tooneri kiip, mis loeb prinditud lehtede arvu. Juhul kui kiip on vigane või valesti paigaldatud, kuvab printer endiselt veateadet. 

Lisaks sellele on printeri tahm väga kerge ja määriv – ka väiksema vale liigutuse võid oma printeri ja selle lähiümbruse korralikult ära määrida.

Valesti täidetud ja hooldamata tooner võib hakata lekkima, määrida printeri sisemuse ja trükipea ummistada või isegi lõhkuda. Ning tasub teada, et kui printer peaks halvasti täidetud tahmakasseti tõttu viga saama, kaotab üldjuhul ka printeri garantii kehtivuse.

Kas tahmakassetti tasub üldse täita?

Tahmakasseti täitmise mõistlikkus sõltub tihti kassetist endast ja printeri mudelist. Mõned toonerid on loodud taastäidetavatena, teiste puhul soovitavad tootjad rangelt täitmisest hoiduda ja soetada uus originaaltooner.

Üldjuhul pole võimalik tahmakassetti täita rohkem kui 1-2 korda, sest lisaks tahmale kuluvad ka tooneri mehaanilised osad. See tähendab, et ajas võib hakata tooner tahma välja ajama määrides paberit, printeri sisemuse ja ummistades trükipead.

Kliendi soovi ja vajaduse kohaselt püüame leida parima lahenduskäigu ja kui tahmakassetti on võimalik täita, siis ka teeme seda, kuna tegemist on kõige loodussõbralikuma variandiga.

NB! Ära viska vana toonerit, mida enam täita ei saa, prügikasti! Tegemist on ohtliku jäätmega või juhul, kui kassetil on ka kiip, siis olmeelektroonikaga. Saame aidata vana tahmakasseti nõuetekohase utiliseerimisega.

Kui tooneri täitmine pole mingil põhjusel võimalik, on tihtipeale järgmine mõistlik teguviis analoogtooneri soetamine. Kvaliteetne analoog võib olla isegi 10 korda soodsam kui uus originaaltooner ning tegemist on uue kassetiga, mille prinditavate lehekülgede kogus on üldjuhul suurem kui originaaltooneril.

Siiski tasub analoogtooneri valikult silmas pidada, et kõik turul saadaval olevad analoogid ei ole kvaliteetsed. Siinkohal saame me aidata, kuna meil on aastaid kogemust erinevate originaaltoonerite ja analoogtooneritega – teame, milliseid tootjaid ja tooteid saab usaldada.

Vajad abi või nõu printeritega? Küsi Tonerexist!

Meil on 20 aastat kogemust printerite ja kontoritehnika remondi ja hooldusega. Seetõttu oskame aidata enamiku printereid vaevavate murede ja probleemide puhul. Võta meiega ühendust ja küsi abi või külasta meie esindust Tartus, aadressil Ilmatsalu 1 (Veeriku Selveri vastas).